علل بروز ضعف اعصاب از دیدگاه طب سنتی

استفاده از سرکه‌ها، به ویژه سرکه سیب در دراز مدت سبب ضعف اعصاب می‌شود و از طرفی استفاده طولانی مدت از آن سبب لرزش دست و پارکینسون می‌شود.

استفاده بی‌رویه از ترشی، چای سیاه، چای سبز، خوردن غذا‌های سوخته و غذا‌های تند حاوی حجم زیادی فلفل و زنجبیل به دلیل افزایش فشارخون سبب ضعف اعصاب می‌شود، همچنین مصرف غذا‌های اسیدی خصوصا هنگام صبح و در حالت ناشتا مانند آبغوره و لیموترش سبب اختلال در سیستم عصبی می‌شود.

 

افسردگی و بیماری‌های اعصاب و روان یکی از مشکلات زندگی امروزی است. زندگی روزمره هر لحظه با فشار روانی و استرس همراه است. فشارهای روانی به‌شدت بر سلامت جسمی و روحی افراد تأثیر می‌گذارند. نتیجۀ این فشارها طیفی گسترده از آسیب‌ها را در بردارد؛ از به‌هم‌خوردن روند عادی زندگی و مشکلات عاطفی تا جرم و جنایت! به همین دلیل درمان افسردگی و بیماری‌های اعصاب و روان اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

درمان ضعف اعصاب با آب درمانی

شما نیاز به آب سرد و آب گرم دارید.

دوش گرفتن معمول خود را با یک دوش کوتاه سرد به پایان برسانید؛ یا اینکه یک حوله تمیز را در آب سرد خیس کنید و به آرامی روی بدن خود بمالید و سپس لباس گرم بپوشید.

شما همچنان می‌توانید آب ولرم را برای دوش گرفتن انتخاب کنید. اما مطمئن شوید که حمام خود را با آب سرد به اتمام می‌رسانید. شما باید این درمان را هر روز تکرار کنید.

 

ضعف اعصاب اغلب به دلیل کمبود ویتامین D است که اشعه‌های خورشید به بدن کمک می‌کند تا ویتامین‌های D بیشتری تولید کند.